Tryb gry: 2x35min; 5 na 5; zmiany hokejowe

Mateusz Rusak
Mateusz Kaleta
Robert Palacz

RELACJA

Spotkanie odbyło się we wtorek, 28 grudnia 2010 o godzinie 13:00 na sali w gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich. godzina 13 była planowaną godziną rozpoczęcia spotkania, jednak z powodu opóźnień autobusów (wynikających z faktu, że "i w tym roku zima zaskoczyła drogowców") znaczna część drużyny Silesii nie dojechała na czas. Jednak przezwyciężywszy problemy z dojazdem, chłopcy z Bolko - już w całym składzie, zabrali się do bombardowania bramki przeciwnika. Zaczęło się od mocnego uderzenia, co zaowocowało do przerwy wynikiem 12-4. I choć wynik był pokaźny, to jednak gra Bolko niezbyt się kleiła, ataki były kiepsko organizowane i wykańczane, obrona wyglądała jak ser szwajcarski, a celność podań wołała o pomstę do nieba. W tej połowie wynik powinien być o wiele wyższy. Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia Hajmowców. Kilka bramek z rzędu podziałało na Silesie Bolko jak kubeł zimnej wody, bo poczuli na plecach oddech przeciwnika. Po kilku niezdarnych próbach zbudowania jakiejkolwiek akcji w końcu się udało. Chłopcy z Bolko wreszcie się ogarnęli i gra wyglądała zdecydowanie lepiej niż w pierwszej połowie (co nie oznacza, że nie pozostawiała wiele do życzenia), ale Hajmowcy nie odpuszczali. Końcowy wynik to 23-12, co świadczy, że w drugiej połowie było 11-8. Trzeba przyznać, że choć Hajmowcy byli zdecydowanie młodsi i słabsi fizycznie, to jednak piekielnie zwinni i szybcy, a niejednokrotnie lepsi technicznie od Sliesii. Jednak w tym starciu siła fizyczna brutalnie zmiażdżyła technikę i z 3 punktami do domu wracali zawodnicy Bolko. Trzeba zaznaczyć, że na wyróżnienie zasługuje bramkarz FC.Hajmowcy, który mimo młodego wieku i niewielkiego wzrostu prezentował się bardzo dobrze i doprowadzał do hajny napastników Silesii Bolko