zastępca kapitana (Lisandro41)

Aktualności

Porażka w sparingu

• autor: robben92, 2011-12-19 19:25

W niedzielę 18 grudnia Silesia Bolko przegrała mecz towarzyski z zespołem AllBlacks 21:17.

Mecz od początku był dosyć wyrównany. Na każdą bramkę zdobytą przez nasz zespół bramką odpowiadali przeciwnicy. Trzeba jednak przyznać, że to rywale mieli więcej sytuacji, ale najczęściej zawodziła u nich skuteczność, bądź też refleksem wykazywał się bramkarz. Nasz zespół skupiał się raczej na wyprowadzaniu kontrataków, gdyż nasza gra pozycyjna pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Na szczęście kontry przynosiły nam bramki, dzięki czemu stan meczu do przerwy był ciągle nierozstrzygnięty.

Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza odsłona. AllBlacks stosowali atak pozycyjny, a my czekaliśmy na możliwość skontrowania rywali. Warto tu też podkreślić dobrą postawę jednej z ostoi naszej defensywy, Marcina Niestrój, który kilkukrotnie wybijał piłkę z linii bramkowej i tym samym ciągle dawał nam szanse na korzystny wynik w tym spotkaniu, ale niestety musiał zakończyć grę w tym spotkaniu klikanaście minut wcześniej, co prawdopodobnie było jedną z głównych przyczyn naszej końcowej porażki.

Pogratulować należy  także naszemu młodemu zawodnikowi Jankowi Kanczykowi, który z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej, a w tym spotkaniu w statystykach zapisze sobie 3 bramki i asystę, której nie powstydziłby się sam Messi.

Mecz przegraliśmy, ale w tym akurat spotkaniu nie wynik był najważniejszy. Spotkanie było okazją do przetestowania bramkarza Marka Balonka, który pokazał się z dobrej strony i najprawdopodobniej zasili szeregi Silesii Bolko.